Ke stažení

Ovčácké pohádky

Vánoční příběh je první díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Nemocný vlk je druhý díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
O Smrkové víle je třetí díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Ztracené ovečky je čtvrtý díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Prokletá stuha je pátý díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Kapr je šestý díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Ztracený sýr je sedmý díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Banda v lese je osmý díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Krmení zvířátek je devátý díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Stříhání oveček je desátý díl cyklu pohádkových her o ovčácích.
Tento díl byl speciálně pro menší děti, takže je tam víc různorodých úkolů a nemusí se zapisovat získané předměty, ale místo toho se berou či odevzdávají kartičky vybavení plus ještě jednoduché puzzle se zeleninou zahonek s obrysy zeleniny a zahonek se zeleninou.

Pravěk útočí je jedenáctý díl cyklu pohádkových her o ovčácích. Opět s více různými úkoly, ke kterým jsou potřeba nějaké rekvizity. Pokud budete chtít tuto hru využít, doporučuji si ji s předstihem projít a nachystat vybavení nebo upravit úkoly.

Pirátský poklad je dvanáctý díl cyklu pohádkových her o ovčácích. Opět s více různými úkoly, ke kterým jsou potřeba nějaké rekvizity. Pokud budete chtít tuto hru využít, doporučuji si ji s předstihem projít a nachystat vybavení nebo upravit úkoly.

O Bílé ovečce je další příběh ovčácké dvojky. Bohužel některé obrázky byly dokreslovány až přímo na papír, takže je částečně bez obrázků. Jestli najdu prototyp, tak se pokusím obrázky dodatečně ofotit a přidat i do této verze.
Kouzelníci je příběh o tom jak ovčáci pomohou studentům z kouzelnické školy. Patří k tomu ještě úkol k jednomu stanovišti.

Hurá na dovolenou je příběh o tom jak si ovčáci vyrazí konečně na dovolenou.

Únikovka je příběh o tom jak ovečky připraví ovčákům únikovku a ti se snaží vylušitit kódy ke všem zámkům, kterými je ovečky zamčely. Navíc je potřeba ještě jeden soubor s šifrou zde. Tato hra je trochu náročnější na přípravu, všechny potřeby jsou sepsány na začátku souboru, kdyby něco nebylo jasné nebojte se mě zeptat :)

Obrázky k prvním deseti ovčáckým hrám kreslil můj muž Vláďa. K jedenáctému dílu valnou většinu obrázků kreslily naše děti a k ostatním každý něco.

Ostatní

Cesta do pravěku je samostatná hra vhodná na letní tábor.

Comments are closed.